با راهنمایی عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری:دانش آموز سبزواری مدال برنز ۲۴ امین دوره کنفرانس دانشمندان جوان ICYS2017 را کسب کرد

0

هفت مدال، رهاورد دانش آموزان ایرانی از مسابقات دانشمندان جوان ۲۰۱۷

تیم دانش آموزی ایران در بیست و چهارمین دوره مسابقه و کنفرانس دانشمندان جوان (ICYS2017)در اشتوتگارت آلمان موفق به کسب دو مدال طلا و پنج مدال برنز شدند.

دکتر مجید مومنی مقدم

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این رقابت‌ها که با حضور دانش آموزان ٢٧ کشور از تاریخ ١۶ اوریل شروع شد نوجوانان رده سنی تا ١٩ سال در شاخه های مختلف مهندسی، کامپیوتر، فیزیک، ریاضی، محیط زیست و علوم زیستی به رقابت پرداختند.

در این دوره تیم منتخب از بین شرکت کنندگان مسابقه داخلی موسسه اندیشه های خلاق جوان آریایی در شاخه های مهندسی، فیزیک و علوم زیستی موفق به دریافت مدال های طلا و برنز شد.

در این رقابت‌ها، هانیه حسین زاده برنده مدال طلا و برنز، مهسا دهقان منشادی برنده مدال طلا و دالیا داوودی، فاضله شمس آبادی، کامیار کریمی فخر و سارا جلیلی هر کدام برنده مدال برنز شدند.

تیم ایران در مجموع مدال ها پس از تیم آلمان قرار گرفت.

گفتنی است فاضله شمس آبادی دانش آموز دبیرستانی سبزواری است که با راهنمایی دکتر مجید مومنی مقدم عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری و همراهی خانواده خود توانست مدال برنز این رقابت ها را کسب کند در کارنامه این دانش آموز نخبه سبزواری رتبه سوم در جشنواره خوارزمی کشور درعلوم پزشکی و  مقام دوم  جشنواره سلول های بنیادی نیز دیده می شود.

 

نظر خود را بیان کنید