رئیس دانشگاه حکیم سبزواری خبر داد: درصدد راه اندازی گرنت آموزشی به عنوان نخستین دانشگاه در کشور هستیم

0

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: سال ۹۶ سال کیفی سازی آموزش در دانشگاه حکیم سبزواری است در همین راستا درصدد راه اندازی گرنت آموزشی به عنوان نخستین دانشگاه در ایران هستیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جواد حدادنیا در نشست با رئیس و اعضای هیات علمی دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه نیاز امروز آموزش عالی کشور ارتقای سطح آموزش است، یادآور شد: راه اندازی گرنت آموزشی داستانی مجزا از گرنت پژوهشی دارد به طوری که گرنت پژوهشی ناظر بر تحصیلات تکمیلی است اما گرند آموزشی برای تحصیلات کارشناسی اختصاص خواهد داشت.

وی با اشاره به تجربه موفق راه اندازی و اختصاص گرنت پژوهشی گفت: این تجربه موفق سبب شد دانشگاه حکیم سبزواری جهش چشمگیری در بحث علم و پژوهش داشته باشد و اینک دانشگاه ما، دانشگاه محور منطقه و جزء ۲۲ دانشگاه برتر کشور است.

دکتر حدادنیا ادامه داد: در ابتدای سال ۹۵ اعلام کردیم که در این سال ارتباطات علمی بین المللی خود را ارتقا خواهیم داد و خوشبختانه همگان شاهد بودند که در پایان سال دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان یکی از شش دانشگاه برتر کشور در حوزه دیپلماسی علمی برگزیده شد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه در سال ۹۶ درصدد ارتقای کیفیت آموزشی در دانشگاه هستیم، تاکید کرد: در همین راستا ستاد کیفی سازی آموزش در دانشگاه تشکیل شده است و طرح توسعه آموزشی و ارتقاء کیفیت آموزشی با چهار محور اصلی در این ستاد در حال تدوین است.

وی افزود: بروز رسانی سامانه های آموزشی؛توسعه فضاهای آموزشی؛ارتقاء کیفیت آموزش و بهسازی ساختارهای اداری حوزه آموزش چهار محور این طرح می باشد.

گفتنی است در ابتدای این نشست دکتر زهرا بیگم مختاری حسینی مختاری رئیس دانشکده نفت و پتروشیمی گزارشی از عملکرد یکساله این دانشکده را ارائه کرد و در ادامه نشست اعضای هیات علمی به بحث و تبادل نظر در خصوص مسائل آموزشی و پژوهشی دانشکده با رئیس دانشگاه پرداختند.

نظر خود را بیان کنید