مدیر مرکز رشد خبر داد: ثبت دو واحد فناور جدید در مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری

0

مدیر مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ۲ واحد جدید فناور امسال در مرکز رشد این دانشگاه ثبت شده است.

دکتر رضا سهیلی فرد، در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه افزود: این واحدها در زمینه ساخت تجهیزات ورزشی و دستگاه شنای شبیه ساز کرال سینه برای تمرینات ورزشی و نیز حذف گرد و غبارهای آلوده از تصاویر فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: در ابتدای اردیبهشت امسال ۲ شرکت فناور دانشگاه حکیم سبزواری با ارائه ۱۰ محصول برتر در پنجمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در تهران شرکت کرده بودند.

سهیلی فرد گفت: هم اینک ۱۳ واحد فناور در مرکز رشد این دانشگاه فعالیت دارند که هفت واحد آن به مرحله تولید انبوه محصول رسیده اند.

وی افزود: اجرای طرحهای اتوماسیون برق خراسان رضوی، تولید گیاهان ارگانیک، ساخت و تولید ربات، هوشمندسازی روشنایی معابر بخشی از فعالیتها و تولیدات واحدهای فناور دانشگاه حکیم سبزواری است.

وی اظهار کرد: مرکز رشد به منظور حمایت از کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی تأسیس شده و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه ایجاد شرکت‌های جدید را فراهم می‌کند.

او افزود: این مرکز زمینه پذیرش واحدها را فراهم و با دادن امکانات به صاحبان ایده و برگزاری کلاسهای آموزشی، مشاوره و بازاریابی شرایط تجاری سازی طرح ها را هموار می سازد.

مدیر مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری گفت: شرکت ها در صورت تجاری‌ سازی ایده وارد دوره رشد اصلی مرکز می‌شوند و امکان دریافت تسهیلات برای واحدهای فناور فعال در این مرحله فراهم می شود.

 

نظر خود را بیان کنید