هیاتی از اساتید دانشگاه ها و مراکز علمی چین با هدف گسترش همکاری های علمی و پژوهشی از دانشگاه حکیم سبزواری بازدید می کنند

0

رئیس دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه حکیم سبزواری از بازدید هیاتی شامل اساتید دانشگاه ها و مراکز علمی کشور چین از این دانشگاه خبر داد.

دکتر حسن صیانتی در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه با اعلام این خبر گفت:هیات اساتید چینی با هدف گسترش فعالیت های علمی و آموزشی از دانشگاه حکیم بازدید خواهندکرد.

وی با اشاره به اینکه تخصص این اساتید در زمینه تاریخ اسلام، تاریخ خاورمیانه، فرهنگ و تمدن اسلامی، تاریخ علم وباستان شناسی است، افزود: در این دیدار قرار است در خصوص تبادل استاد و دانشجو، فرصت های مطالعاتی(WorkShop)انجام پروژه های مشترک جاده جدید ابریشم و جایگاه ایران در آن، ایجاد دبیرخانه توسط گروه تاریخ تشیع دانشگاه حکیم سبزواری برای پل ارتباطی علمی بین چین و ایران مساله جاده ابریشم،کتاب شناسی مشترک درباره مطالعات ایران و دیگر موارد علاقه دو طرف بحث و تبادل نظر و رایزنی شود.

دکتر صیانتی ادامه داد: آشنایی با ظرفیت های علمی و پژوهشی دانشگاه و سخنرانی با موضوع جوامع مسلمان در چین از دیگر برنامه های این بازدید خواهد بود.

گفتنی است هشت تن از اساتید برجسته دانشگاه ها و مراکز علمی چین از جمله اساتید آکادمی علوم چین، دانشگاه مهندسی اطلاعات نانجینگ، دانشگاه تی سی USTCو دانشگاه شانکسی چین فردا شنبه از دانشگاه حکیم بازدید خواهند کرد.

نظر خود را بیان کنید

کد امنیتی *