جایگاه کتابخانه مرکزی دانشگاه حکیم سبزواری در بین ۱۶۵ کتابخانه وزارت عتف: رتبه ۳ مساحت مخزن، رتبه ۸ مساحت تالار مطالعه، رتبه ۱۵ نیروی انسانی، رتبه ۲۷ اعضا

0

آمار ۱۶۵ کتابخانه زیر پوشش وزارت علوم، تحقیقات،‌ و فناوری در سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ در سامانه آمار کتابخانه‌ها (آک) منتشر شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه بنابر گزارش اعلام شده از سوی سامانه آمار کتابخانه‌ها (آک)  کتابخانه مرکزی دانشگاه حکیم سبزواری در بخش عمرانی رتبه ۳ در مساحت مخزن و رتبه ۸ در مساحت تالار را در بین ۱۶۵ کتابخانه دانشگاه ها و مراکز علمی کشور دارد.

 همچنین این کتابخانه در بخش نیروی انسانی رتبه ۱۵ کارکنان با رشته کتابداری، و در بخش رتبه مجموعه رتبه ۲۵ در بخش کتاب های چاپی و رتبه ۳۱ در بخش همه منابع را در بین ۱۶۵ کتابخانه وزارت عتف دارد.

بنا بر این گزارش کتابخانه دانشگاه حکیم سبزواری در بخش خدمات نیز رتبه ۲۷ در بین ۱۶۵ کتابخانه دانشگاه ها و مراکز علمی وزارت علوم را کسب کرده است.

 گفتنی است آمار ۱۶۵ کتابخانه زیر پوشش وزارت علوم، تحقیقات،‌ و فناوری (عتف)؛ برای سال تحصیلی ۹۷-۱۳۹۶ در سامانه آمار کتابخانه‌ها (آک) به نشانی AK.IRANDOC.AC.IR منتشر شده است.

لازم به یادآوری است ایرانداک از سال تحصیلی ۹۵-۱۳۹۴ تاکنون، آمار کتابخانه‌ها را در پنج بخشِ مجموعه، نیروی انسانی، زیرساخت، اعتبارات، و خدمات، بر پایه استاندارد NISO Z39.7 گردآوری می‌کند. این آمار را نمایندگان مؤسسه‌ها در سامانه وارد می‌کنند و ایرانداک پس از پایش و ویرایش، آن‌ها را منتشر می‌کند.

Source: خبر

نظر خود را بیان کنید

کد امنیتی *