دیدار دانشجویان بین المللی دانشگاه حکیم سبزواری با امام جمعه شهرستان

0

همزمان با ایام دهه مبارک فجر دانشجویان بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری با همراهی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری، مدیر دفتر همکاری های علمی بین المللی و مدیر فرهنگی و اجتماعی دانشگاه صبح دیروز با حجت الاسلام مقیسه امام جمعه شهرستان سبزوار دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه حجت الاسلام مقیسه در این دیدار با بیان اینکه مناسبات ایران و افغانستان در سطح بالایی قرار دارد، گفت: دو ملت‌ قرن‌های زیادی در کنار هم بوده و تاریخ و فرهنگ و زبان مشترک اساس توسعه روابط دو کشور است.

امام جمعه شهرستان  اظهار داشت: این اشتراکات و حسن همجواری سبب شده امنیت، پیشرفت و آبادانی و این دو کشور در گرو همدیگر است.

حجت لاسلام مقیسه شجاعت، سخت کوشی و طالب علم بودن را  به عنوان سه ویژگی مهم جوانان افغانستان یبرشمرد و ابراز داشت:جوانان  افغانستانی بسیار با انگیزه و مستعد هستند و امیدوارم این جوانان پس از فراغت از تحصیل بتوانند از این علم و تخصص خود برای خدمت به مردم و کشور خود بهره بگیرند.

مدیرهمکاری های بین المللی دانشگاه حکیم سبزواری در این نشست با اشاره به تحصیل بیش از ۲۶۰ دانشجوی اتباع افغانستان در این دانشگاه، گفت: برنامه وزارت علوم جمهوری اسلامی ایران، با توجه به توان و پتانسیل دانشگاه های ایرانی، خدمت رسانی به کشورهای مجاور و همسایه به خصوص کشور افغانستان با توجه به اشتراکات دینی و زبانی بین دو کشور است.

دکتر غلامعلی فرزی با تاکید بر اینکه وجود یک همسایه قوی و قدرتمند برای کشور ما بسیار حایز اهمیت است، اظهار داشت: علاقمند هستیم که میزبان خوبی برای دانشجویان اتباع کشور افغانستان باشیم و علاوه بر آموزش علم و تخصص، رشد و پرورش جنبه های مذهبی و دینی دانشجویان را نیز مدنظر داریم.

گفتنی است در ابتدای این مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه حکیم سبزواری، مدیر فرهنگی  دانشجویی و نماینده دانشجویان اتباع نیز به بیان سخنانی در حضور امام جمعه شهرستان پرداختند و در پایان دانشجویان بین الملل و مسئولان دانشگاه نماز ظهر و عصر را به امامت امام جمهع شهرستان اقامه کردند.

Source: خبر

نظر خود را بیان کنید

کد امنیتی *